dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Laser ADVATx 1319nm

Laser ADVATx 1319 nm – laser frakcyjny nieablacyjny

Stymulacja napięcia skóry, usunięcie zmarszczek bez skutków ubocznych

ADVATx 1319nm to najnowszej generacji laser nieablacyjny laser frakcyjny stworzony do efektywnego leczenia zaburzeń struktury kolagenowej skóry, takich jak zmarszczki, blizny potrądzikowe i rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Laser emituje fale o długości 1319 nm, która pochłaniana jest przez struktury o dużej zawartości wody. Zewnętrzna warstwa naskórka – warstwa rogowa jest słabo uwodniona, pochłania energię lasera w niewielkim stopniu, dlatego powierzchnia skóry pozostaje po zabiegu nienaruszona. Z tego względu zabiegi laserem ADVATx 1319nm mogą być wykonywane niezależnie od pogody (w okresie letnim wskazane jest jednak profilaktyczne stosowanie kremu z wysokim faktorem ochronnym)
.

MECHANIZM DZIAŁANIA LASERA FRAKCYJNEGO ADVATx 1319 nm
Określenie lasera mianem frakcyjnego oznacza, że oddziałuje on na wybrane, precyzyjnie rozmieszczone obszary skóry poprzedzielane strefami skóry nienaruszonej. W obszarach przegrzanych promieniem lasera, tak zwanych strefach mikrotermalnych (microthermal zones, MTZ) już po kilku godzinach od zabiegu pojawiają się mastocyty produkujące między innymi białka VEGF i TGFbeta. Białka te pobudzają fibroblasty z obszarów skóry nienaruszonej do namnażania się i produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny – cząsteczek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • zmarszczki
  • wiotkość skóry
  • blizny potrądzikowe
  • rozszerzone ujścia gruczołów łojowych (pory)
  • trądzik w aktywnej fazie zapalnej
  • rozstępy
  • photoageing (posłoneczne uszkodzenie skóry)
  • rogowacenie słoneczne

NA JAKIE OKOLICE MOŻE BYĆ STOSOWANY LASER ADVATx 1319 nm?
Zabiegi laserem ADVATx 1319 mogą być wykonywane na całym ciele. Ponieważ zabieg nie pozostawia widocznych śladów i nie wymaga okresu rekonwalescencji szczególnie chętnie stosowany jest na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach a także wszystkich innych obszarach dotkniętych bliznami i rozstępami w tych porach roku, kiedy nie można bezpiecznie wykonać zabiegów laserami ablacyjnymi .

ILE ZABIEGÓW  POTRZEBA  DO  UZYSKANIA  ZADOWALAJĄCEGO  EFEKTU?
Typowa kuracja składa się z 3-6 sesji.
Częstotliwość zabiegów co 2-4 tygodnie.
Czas trwania zabiegu 20-40 min, przed zabiegiem znieczulenie miejscowe 60 min.
Typowa kuracja składa się z 3 do 6 sesji zabiegowych w odstępie optymalnie 2 tygodni (odstęp ten może być wydłużony do 4 tyg). Uczucie zwiększonego napięcia i obkurczenia się skóry jest typowo odczuwalne już bezpośrednio po zabiegu. Ilość białek decydujących o zwiększeniu produkcji kolagenu w skórze osiąga swój najwyższy poziom po tygodniu od zabiegu i dalej wzrasta po kolejnych zabiegach, stąd efekt terapii stopniowo narasta na przestrzeni ok 16 tygodni. Kolagen, który zostaje wyprodukowany w skórze będzie podlegał procesom naturalnego starzenia się. Ich nasilenie zależy od wielu czynników, takich jak ekspozycja na słońce, dym tytoniowy czy spaliny. Przy przeciętnej, średniej ekspozycji na te czynniki efekty będą utrzymywać się do 2 lat.

koszt: od 400 zł
seria: 3-6
czas: 15-30 min
wykonuje lekarz
częstość: 2-4 tyg.