dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Zmarszczki mimiczne

Botoks

Wymazuje zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa, znana popularnie jako botoks jest białkiem uzyskiwanym z bakterii zdolnym do hamowania impulsów nerwowych powodujących skurcze mięśni mimicznych. Poprzez ich unieruchomienie toksyna botulinowa usuwa zmarszczki mimiczne.

Zmarszczki skóry twarzy pojawiają się na skutek naturalnej mimiki i związanych z tym powtarzających się wielokrotnie skurczy drobnych mięśni, tzw. mięśni mimicznych. Szczególnie szybko zmarszczki pojawiają się w okolicy kącika oka (kurze łapki), pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka), na czole. Z wiekiem głębokość i rozległość zmarszczek nasila się.

Botulina typu A, powszechnie nazywana botoksem jest naturalnie występującą substancją hamującą przewodzenie impulsów z nerwów do mięśni. Jej podanie w okolice mięśni mimicznych hamuje ich aktywność, co już w kilka dni po zabiegu usuwa zmarszczki dynamiczne i pozwala na częściową regenerację skóry dotkniętej zmarszczkami statycznymi.
Zabieg botulinowy jest idealny dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób – w takim przypadku zabieg ma również charakter profilaktyczny i zapobiega pogłębianiu się zmarszczek.
W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zmarszczki królicze, (ang. bunny lines) to poziome lub poziome i poprzeczne zmarszczki grzbietu nosa. Ulegają one nasileniu pod wpływem śmiechu i podczas mrużenia oczu w słoneczne dni. Dzięki toksynie botulinowej ten defekt kosmetyczny jest łatwy do zlikwidowania

Szczery uśmiech odsłania czasami zbyt wiele. Wiedzą o tym wszyscy, których natura obdarzyła uśmiechem dziąsłowym, (ang. gummy smile). Uśmiech dziąsłowy, to uśmiech wyraźnie uwidaczniający dziąsła, przez co zęby wydają się optycznie mniejsze i mniej foremne a uśmiech czasami mniej atrakcyjny. Możliwa jest korekta takiego uśmiechu poprzez wstrzyknięcie odrobiny toksyny botulinowej.

koszt: 500 zł
seria: 1
czas: 15-30 min
wykonuje lekarz
częstość: 4-9 mies.