dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

dr Stankiewicz-Sojka

 

 

Dr Katarzyna Stankiewicz-Sojka

specjalista alergolog, specjalista pediatra,

Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku w 2006 r. Od 2008 r pracuje w oddziale Pediatrii, Alergologii i Kardiologii Dziecięcej, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.  W 2014 r. uzyskała tytuł specjalisty pediatrii, a w 2017 tytuł specjalisty alergologii.

Ponadto jest doktorantką CM UMK, tematem rozprawy jest „ Analiza częstości występowania alergii kontaktowej na roztocza kurzu domowego u dzieci z atopowym zapaleniem skóry” Jest autorem publikacji „Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy u chłopca z pokrzywką przewlekłą”, zamieszczonej w Dermatologii dziecięcej. Jest członkinią Polskiego oraz Europejskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA oraz EACCI) oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP).  Dzieli się również fachową wiedzą z zakresu propedeutyki pediatrii  ze studentami oddziału English Division Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Aktywnie uczestniczy w konferencjach i zjazdach naukowych – krajowych i zagranicznych. Posiada certyfikaty dokumentujące odbyte szkolenia.Katarzyna Stankiewicz-Sojka – ZnanyLekarz.pl