dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Lipotransfer

Lipotransfer piersi

Powiekszanie piersi własnym tłuszczem

Ciąża i okres karmienia piersią często odciska swoje piętno na kształcie i jędrności biustu. Wielu kobietom trudno zaakceptować zmiany które zaszły w ich sylwetce po ciąży. Czasem trudno też odzyskać pewność siebie.

Zabieg przeszczepu autologicznej tkanki tłuszczowej, zwany powszechnie lipotransferem, polega na pobraniu własnych komórek tłuszczowych, a następnie wstrzyknięciu ich w piersi w celu nadania im kształtu lub powiększenia rozmiaru. Piersi powiększane własnym tłuszczem wyróżniają się atrakcyjnym, naturalnym wyglądem.

Zabieg polega na podskórnym i podgruczołowym wstrzyknięciu zawiesiny komórek tłuszczowych i komórek macierzystych. Używane do tego kaniule mają średnice do 3 mm.  Podczas jednego zabiegu podawane jest do 200 ml na każdą stronę, co odpowiada, mniej więcej, powiększeniu  rozmiaru o jedną miseczkę. Efekt jest widoczny bezpośrednio po zabiegu, jednak w ciągu kilku tygodni ulegnie niewielkiej redukcji, gdyż tylko 70-80% komórek tłuszczowych wrasta trwale w tkankę piersi.

Rozmiar stabilizuje się po ok. 2 miesiącach. Ze względu na obecność we wprowadzanej zawiesinie również komórek macierzystych poprawie ulega też kondycja skóry piersi i dekoltu. W przypadku obecności rozstępów skóry, komórki macierzyste wstrzykujemy również bezpośrednio w rozstępy.

Najlepsze efekty zabiegu widoczne są u kobiet po 30 roku życia, o małej lub średniej miseczce i umiarkowanym opadaniu biustu. W naszej klinice specjalizujemy się w rewitalizacji i przywracaniu naturalnego kształtu piersi sprzed ciąży i karmienia. Dla pacjentek pragnących powiększyć piersi o kilka rozmiarów zabieg lipotransferu nie będzie wystarczająco satysfakcjonujący, proponujemy rozważyć zabieg z użyciem implantów.

koszt: 2500 zł + cena liposukcji
seria: 1
czas: 90-120 min
wykonuje
częstość: efekt trwały