dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Laser ekscymerowy

Laser ekscymerowy 308 nm

Laserowe leczenie łuszczycy i bielactwa

Laser ekscymerowy 308nm pozwala na selektywne niszczenie komórek dendrytycznych i limfocytów T będących komórkami nacieku zapalnego skóry i tzw. „pamięci immunologicznej”. Z tego względu znalazł zastosowanie w leczeniu przewlekłych dermatoz zapalnych, takich jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, wyprysk potnicowy, świerzbiączka guzkowa czy nawet ziarniniak grzybiasty. Zabiegi laserem ekscymerowym pozwalają na zmniejszenie powierzchni zmian łuszczycowych, redukcję świądu i złuszczania a także zwiększenie wrażliwości na leczenie farmakologiczne. Ponieważ laser ekscymerowy dostarcza dużą dawkę promieniowania wyłącznie na zmiany chorobowe z pominięciem skóry zdrowej to efekt terapeutyczny występuje dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnej fototerapii.

Oprócz hamowania reakcji zapalnej, laser ekscymerowy pobudza melanogenezę, dlatego też przynosi dobre efekty w leczeniu bielactwa.

Standardowy schemat leczenia obejmuje cykl ok. 14 zabiegów wykonywanych 2 x w tygodniu. Możliwe jest również wykonanie zabiegów metodą San Diego, gdzie cykl leczenia może ulec skróceniu nawet do 3 zabiegów.  Z przyczyn technicznych sprawdza się najlepiej u pacjentów z łuszczycą plackowatą skóry gładkiej. W przypadku bielactwa niezbędne jest długotrwałe leczenie – nawet do 30 zabiegów.

koszt: od 100 zł
seria: 3-30
czas: 15-30 min
wykonuje
częstość: 3-7 dni