dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Laser frakcyjny Co2 – Lutronic

Laser Frakcyjny CO2

Stymulacja napięcia skóry, wyrównanie kolorytu

Laser frakcyjny CO2 to laser silnie stymulujący procesy naprawcze skóry a zwłaszcza produkcję nowego kolagenu w głębokich warstwach skóry. Dzięki temu zwiększa się jędrność, elastyczność i napięcie skóry.

Laser CO2 wytwarza siatkę mikroskopijnych „dziurek” – obszarów odparowania tkanki. „Dziurki” zajmują zazwyczaj tylko kilka-kilkanaście procent powierzchni skóry, dzięki czemu proces gojenia się następuje błyskawicznie i bez powstania blizny, są jednak na tyle głębokie by silnie uaktywnić procesy naprawcze. Efektem czego jest odmładzanie skóry i wygładzanie zmarszczek, zwłaszcza tzw „kurzych łapek” i „zmarszczek palacza”. Laser frakcyjny świetnie sprawdza się w leczeniu rozstępów, blizn i objawów starzenia skóry związanych z ekspozycją na słońce (ang. solar ageing).

Zabiegi laserem frakcyjnym można wykonywać na całym ciele. Wykonanie zabiegu na piersiach pozwala na korekcję rozstępów i uzyskanie umiarkowanego liftingu piersi (Laser Push-up), na brzuchu i udach zabieg laserem pozwala niwelować pociążową wiotkość skóry.

Większość pacjentów widzi poprawę jakości skóry już następnego dnia po zabiegu. Jest to efekt pozorny wynikający z niewielkiego obrzęku skóry, który napina zmarszczki. Na realne efekty trzeba poczekać minimum 2 tygodnie, kiedy pojawiają się w skórze nowe włókna kolagenowe. Będzie ich przybywać do ok. 8 tyg po zabiegu, w mniejszym stopniu proces przebudowy skóry po zabiegu może utrzymywać się jeszcze przez ok. pół roku. Choć skóra po zabiegu nadal będzie podlegała negatywnym skutkom działania Słońca czy grawitacji, to tym zabiegiem możemy jej odjąć co najmniej kilka lat.

Uwaga: Laser jest urządzeniem klasy medycznej, u niektórych pacjentów mogą występować przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Podczas konsultacji wstępnej lekarz oceni bezpieczeństwo wykonania zabiegu i wyjaśni korzyści lub ewentualne ryzyko wiążące się z zabiegiem.

koszt: od 600 zł
seria: 1-3
czas: 30-60 min
wykonuje lekarz
częstość: 2-3 mies.