dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Lipoliza

Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna, znana także pod nazwą intralipoterapia, to zabieg polegający na wstrzyknięciu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej preparatu uszkadzającego komórki tłuszczowe.

Potocznie, choć błędnie, mówi się o preparatach fosfatydylocholiny. Fosfatydylocholina jest tylko dodatkiem ułatwiającym usuwanie tłuszczu z uszkodzonych komórek, natomiast prawdziwym składnikiem aktywnym jest dezoksycholan sodu. Lipoliza jest zabiegiem przeznaczonym dla osób z lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć mimo intensywnych ćwiczeń i diety. Lipoliza nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania sylwetki. Zastrzyki wykonywane są przy użyciu bardzo cienkich igieł, przez co nie pozostawiają widocznych śladów na skórze, jednak u większości pacjentów w ciągu tygodnia po zabiegu utrzymuje się  uczucie ciepła, zaczerwienienie i umiarkowany, rzadziej znaczny obrzęk Zazwyczaj, aby osiągnąć zadowalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć 3-5 razy.

Zabieg jest przeciwwskazany m.in. u osób z niewydolnością nerek i wątroby, zaburzeniami krzepnięcia krwi, u osób uczulonych na leki znieczulające lub soję a także w czasie ciąży i karmienia piersią.

koszt: 250 - 500 zł
seria: 3-5
czas: 15-30 min
wykonuje ?
częstość: 4-6 tyg.