dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Ultradźwięki HIFU – Utims

HIFU – Ultradźwięki dużej mocy

Najnowsze urządzenie UTIMS A3 wykorzystuje ultradźwięki dużej mocy (High Intensity Focused Ultrasound, tzw HIFU) do podgrzania głębokich warstw skóry i stymulacji produkcji kolagenu.

UTIMS, dzięki precyzyjnemu sterowaniu wiązką energii, pozwala na napięcie nie tylko skóry właściwej ale także powięzi podskórnej, czego nie da się osiągnąć innymi metodami. Własnie dzięki możliwości napięcia zarówno skóry jak i powięzi UTIMS świetnie usuwa wiotkość skóry twarzy: tzw „chomiki” czy „podwójny podbródek”. Sprawdza się też na ciele, zwłaszcza w redukcji pociążowej wiotkości skóry brzucha czy wiotkości skóry ramion.

Wiązkę ultradżwięków możemy skierować też na tkankę tłuszczową. Tu efekt biologiczny jest inny – dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia komórek tłuszczowych i ich obumarcia co daje trwały efekt wyszczuplający.

Choć około 20% pacjentów widzi efekt natychmiast po zabiegu, to u większości pacjentów całkowity efekt działania ultradźwięków uwidacznia się stopniowo na przestrzeni ok. 3 miesięcy po zabiegu.

Uwaga: UTIMS jest urządzeniem klasy medycznej, u niektórych pacjentów mogą występować przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Podczas konsultacji wstępnej lekarz oceni bezpieczeństwo wykonania zabiegu i wyjaśni korzyści lub ewentualne ryzyko wiążące się z zabiegiem.

koszt: od 600 zł
seria: 1-2
czas: 30-60 min
wykonuje
częstość: 3-4 mies.