dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Botoks

Botoks

Wymazuje zmarszczki mimiczne

Toksyna botulinowa, znana popularnie jako Botox jest białkiem uzyskiwanym z bakterii zdolnym do hamowania impulsów nerwowych powodujących skurcze mięśni mimicznych. Poprzez ich unieruchomienie toksyna botulinowa usuwa zmarszczki mimiczne.
Toksyna botulinowa wykorzystywana jest w medycynie estetycznej od ponad 20 lat, w neurologii, zwłaszcza dziecięcej powszechnie używa się jej od ponad pół wieku, dlatego aspekty bezpieczeństwa jej użycia zostały dokładnie przebadane.

Najczęstszym wskazaniem do użycia toksyny botulinowej są zmarszczki poziome czoła, zmarszczka między brwiami („lwia zmarszczka”), zmarszczki zewnętrznego kąta oka („kurze łapki”).

Botoks wstrzyknięty głębiej, do mięśni pozwala na konturowanie kształtów – świetnie sprawdza się do wyszczuplania łydek czy konturu twarzy w przypadku przerostu mieśni żwaczy u osób ze szczękościskiem.

Toksyna botulinowa jest też doskonałym remedium na nadpotliwość pach, dłoni czy stóp. Całkowicie zatrzymuje pocenie na okres 5-9 miesięcy.
Wreszcie, okołonaczyniowe podanie Botoksu pozwala zahamować rumień twarzy u osób z trądzikiem różowatym. U osób chorujących na łuszczycę, podanie Botoxu w okolice paznokci pozwala na szybsze wygojenie zmian łuszczycowych.

W niektórych gabinetach, zwłaszcza kosmetycznych, wykorzystywana jest tania toksyna botulinowa nielegalnie importowana z Chin. W naszej klinice wykorzystujemy wyłącznie markową toksynę botulinową Azzalure amerykańskiej firmy Galderma.

Uwaga: Toksyna botulinowa jest lekiem wydawanym na receptę, który podawany może być wyłącznie przez doświadczonego lekarza. U niektórych pacjentów mogą występować przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Podczas konsultacji wstępnej lekarz oceni bezpieczeństwo wykonania zabiegu i wyjaśni korzyści lub ewentualne ryzyko wiążące się z zabiegiem

koszt: 500 zł
seria: 1
czas: 20 min
wykonuje lekarz