dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Rumień twarzy

Botoks

Rozwiązanie na rumień policzków

Napadowy lub utrzymujący się stale rumień twarzy występuje często u pacjentów z trądzikiem różowatym. Toksyna botulinowa, poprzez hamowanie rozkurczu naczyń redukuje te nieprzyjemne objawy.

Trądzik różowaty, to przewlekła choroba zapalna skóry, dotykająca nawet 30% kobiet i mężczyzn. Jednym z najwcześniej pojawiających się objawów jest rumień twarzy, który początkowo jest napadowy, później ulega utrwaleniu. Rumień jest w dużej mierze skutkiem zaburzeń regulacji średnicy naczyń krwionośnych przez zakonczenia nerwowe w skórze. Od 2012 roku, toksyna botulinowa, znana wcześniej z zastosowania w redukcji zmarszczek, jest stosowana z powodzeniem do usuwania rumienia twarzy i dekoltu.

Efekty podania toksyny botulinowej w postaci redukcji rumienia skóry widoczne są już po tygodniu. W odróżnieniu jednak od pozostałych zabiegów toksyną botulinową, gdzie zdarza się to niezmiernie rzadko, w przypadku zabiegu redukującego rumień, należy się spodziewać się realnej konieczności podania dodatkowej dawki leku po tygodniu. Koszt ewentualnej korekty wliczony jest w cenę zabiegu pierwotnego.

Uwaga: Toksyna botulinowa jest lekiem wydawanym na receptę, który podawany może być wyłącznie przez doświadczonego lekarza. U niektórych pacjentów mogą występować przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Podczas konsultacji wstępnej lekarz oceni bezpieczeństwo wykonania zabiegu i wyjaśni korzyści lub ewentualne ryzyko wiążące się z zabiegiem

koszt: 500 zł
seria: 1-2
czas: 15 min
wykonuje lekarz
częstość: 4-6 mies.