dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Nadpotliwość

Botoks

Rozwiązanie na nadpotliwość

Pozbądź się mokrych plam pod pachami.

Chociaż botulina znana jest w medycynie estetycznej od lat, wciąż odkrywane są jej nowe zastosowania. Jednym z nich jest leczenie nadpotliwości. Efektem wstrzyknięcia toksyny botulinowej w okolice bogate w gruczoły potowe jest bardzo znacząca (ok. 90%) redukcja wydzielania potu, szczególnie widoczna w przypadku pach, która trwa około 4 do 9 miesięcy. Dodatkowym efektem jest redukcja nieprzyjemnego zapachu potu.

Zabiegowi mogą poddać się nie tylko osoby cierpiące na patologiczną nadpotliwość (hyperhidrosis) ale każdy, kto chce zmniejszyć naturalną potliwość np. pod pachami. Zabiegowi poddają się często osoby, dla których nienaganny wygląd jest niezbędny w kontaktach z klientem czy publicznością. Zabieg pozwala uwolnić się od widocznych na ubraniu plam, co dla wielu osób jest źródłem dyskomfortu psychicznego. Najczęściej zabieg wykonywany jest na okolicę dołów pachowych, jednak każda inna okolica jak czoło czy dłonie może być poddana zabiegowi.

Uwaga: Toksyna botulinowa jest lekiem wydawanym na receptę, który podawany może być wyłącznie przez doświadczonego lekarza. U niektórych pacjentów mogą występować przeciwwskazania do wykonania takiego zabiegu. Podczas konsultacji wstępnej lekarz oceni bezpieczeństwo wykonania zabiegu i wyjaśni korzyści lub ewentualne ryzyko wiążące się z zabiegiem.

koszt: od 1100 zł
seria: 1
czas: 30 min
wykonuje lekarz
częstość: 4-9 mies.