dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Rewitalizacja biustu

Ciąża i okres karmienia piersią często odciska swoje piętno na kształcie i jędrności biustu. Wielu kobietom trudno zaakceptować zmiany które zaszły w ich sylwetce po ciąży. Czasem trudno też odzyskać pewność siebie. Operacja chirurgiczna z wszczepieniem implantu piersi to typowy zabieg proponowany pacjentkom z opadaniem piersi od lat 60-tych XX wieku. Zabiegi chirurgiczne wiążą się jednak z istotnym ryzykiem powikłań i pozostawienia blizn. Na przestrzeni ostatnich lat  dokonał się ogromny postęp technik nieoperacyjnych. Obecnie możemy przywrócić kształt i jędrność biustu bez użycia skalpela.

Zabieg Laser Push-up jest rozwiązaniem dla pacjentek, u których skóra biustu jest mocno rozciągnięta po karmieniu i widoczne są rozstępy. Zabieg polega na naświetlaniu skóry piersi laserem co prowadzi do jej obkurczenia. Nawet po jednym zabiegu widoczna jest wyraźna poprawa kształtu piersi, choć w bardziej zaawansowanych stadiach opadania piersi konieczne może być wykonanie kilku zabiegów. Zabieg wskazany jest u pacjentek powyżej 35 r.ż.

Lifting biustu przy pomocy nici PDO jest małoinwazyjną alternatywą dla zabiegu chirurgicznej korekcji piersi. Podobnie jak inne zabiegi niciowe polega na śródskórnym wprowadzeniu rozpuszczalnych nici, wokół których skóra produkuje nowe włókna kolagenowe. Nici mają na swojej powierzchni drobne “haczyki” pozwalające przenosić obciążenie. Wprowadzona nić rozpuszcza się po kilku miesiącach, ale otaczające włókna kolagenowe pozostają wzmacniając strukturę skóry i utrzymując kształt piersi. Efektywność i czas utrzymywania się efektów zabiegu zależy od wagi piersi, dlatego najlepiej sprawdza się u pacjentek z małym i średnim biustem.

Stymulację produkcji kolagenu i obkurczenie skóry piersi dające efekt liftingu możemy uzyskać również dzięki technologii HIFU. Urządzenie UTIMS A3 działające w tej technice podgrzewa włókna kolagenowe skóry prowadząc do jej obkurczenia i uniesienia piersi.

Pacjentkom niezadowolonym z rozmiaru piersi, braku symetrii i pacjentkom, które zauważyły „spłaszczenie” biustu po ciąży  możemy zaproponować przeszczep autologicznej tkanki tłuszczowej, tzw. lipotransfer. Zabieg polega na  pobraniu własnych komórek tłuszczowych  z brzucha lub ud i wstrzyknięciu ich w piersi w celu nadania im kształtu lub powiększenia rozmiaru. Piersi powiększane własnym tłuszczem wyróżniają się atrakcyjnym, naturalnym wyglądem.