dermatologia, medycyna estetyczna, alergologia, pediatria, ortopedia

Lipoplastyka i lipotransfer

Lipoplastyka

Lipolastyka, zwana też lipoaspiracją  lub liposukcją strzykawkową jest zabiegiem dermatologii estetycznej polegającym na usuwaniu komórek tłuszczowych przy pomocy cieniutkich kaniuli z obszarów takich jak podbródek, uda, brzuch, itp.

Lipoplastyka, ze względu na swoją niską inwazyjność, wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do normalnego funkcjonowania, bez długiego okresu rekonwalescencji jak w przypadku liposukcji chirurgicznej. Kaniule używane do zabiegu mają 2-3mm średnicy i tylko tak niewielki ślad na skórze będzie widoczny po zabiegu. Przez 5 tyg. Po zabiegu wskazane jest noszenie bielizny uciskowej. Lipoplastyka jest zabiegiem służącym modelowaniu sylwetki, nie leczeniu otyłości – tu lepiej sprawdza się liposukcja chirurgiczna.

Zabieg lipoplastyki można wykonać praktycznie w każdej okolicy anatomicznej, najczęściej wykonuje się go w okolicy podbródka,  brzucha, okolicy talerzy biodrowych (“boczki”, “love handles”), okolicy krętarzowej (“bryczesy”). Koszt zabiegu zależy od ilośći okolic poddawanych zabiegowi jednocześnie.

Lipoliza, MedContour, alternatywy dla lipoplastyki

W okresie letnim, kiedy noszenie bielizny uciskowej może być niekomfortowe a także u osób z przeciwwskazaniami do lipoplastyki, np.  uczulonych na leki znieczulające proponujemy rozwiązania alternatywne jak lipoliza iniekcyjna czy zabiegi MedContour. Doświadczeni lekarze Vanilla Med&Spa doradzą, który zabieg najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom pacjenta.

Lipotransfer

Tkanka tłuszczowa usunięta z okolic, gdzie jest niechciana, po odpowiednim przygotowaniu w urządzeniu Tulip NanoFat Transfer może zostać wykorzystania do modelowania innych okolic ciała. Niewielką ilością tkanki możemy wypełnić fałdy nosowo-wargowe, tzw. „cienie pod oczami”, „dolinę łez” czy wymodelować kształt policzków. Dysponując większą ilością tkanki, np. po lipoplastyce brzucha możemy wymodelować lub powiększyć piersi czy pośladki.

koszt: od 1800 zł
seria: 1
czas: 30-120 min
wykonuje lekarz
częstość: efekt trwały